Ibum 30 kapsułek miękkich
Do koszyka 31.70 zł
Ibum kapsułki miękkie 30 kapsułek
Skład:
1 kapsułka zawiera: Ibuprofen (Ibuprofenum) - 200 mg
Działanie:
Preparat działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.
Wskazania:
Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego:
- bóle głowy (w tym także migreny)
- bóle zębów
- bóle mięśniowe, stawowe i kostne
- bóle po urazach
- nerwobóle
- bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie
Bolesne miesiączkowanie
Stany gorączkowe różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych)
Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na ibuprofen lub którykolwiek ze składników produktu leczniczego
- choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynna lub w wywiadzie, perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ
- ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca
- nie stosować u osób, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) występowały w przeszłości jakiekolwiek objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej
- III trymestr ciąży
- nie stosować ibuprofenu jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym inhibitorami COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych)
- skaza krwotoczna
Dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 - 2 kapsułek Ibumu co 4 - 6 h. Maksymalnie 6 kapsułek na dobę w dawkach podzielonych.
Działania niepożądane:
- niestrawność, ból brzucha, nudności, bóle głowy, pokrzywka, świąd.
- biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki.
Interakcje:
Nie należy stosować Ibumu jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym, innymi lekami przeciwbólowymi oraz kortykosteroidami ze względu na zwiększenie ryzyka występowania działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego. Ibuprofen zmniejsza skuteczność działania leków hipotensyjnych i moczopędnych, nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych oraz może wydłużać czas krwawienia u pacjentów leczonych jednocześnie zidowudyną. Długotrwałe stosowanie ibuprofenu z kwasem aceytylosalicylowym, w dawkach kardioprotekcyjnych, może osłabiać przeciwzakrzepowe działanie kwasu acetylosalicylowego.
Uwagi:
Lek należy przechowywać w miejscu chłodnym, suchym i niedostępnym dla dzieci.
Opakowanie: 30 kapsułek
Skład:
1 kapsułka zawiera: Ibuprofen (Ibuprofenum) - 200 mg
Działanie:
Preparat działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.
Wskazania:
Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego:
- bóle głowy (w tym także migreny)
- bóle zębów
- bóle mięśniowe, stawowe i kostne
- bóle po urazach
- nerwobóle
- bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie
Bolesne miesiączkowanie
Stany gorączkowe różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych)
Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na ibuprofen lub którykolwiek ze składników produktu leczniczego
- choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynna lub w wywiadzie, perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ
- ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca
- nie stosować u osób, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) występowały w przeszłości jakiekolwiek objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej
- III trymestr ciąży
- nie stosować ibuprofenu jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym inhibitorami COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych)
- skaza krwotoczna
Dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 - 2 kapsułek Ibumu co 4 - 6 h. Maksymalnie 6 kapsułek na dobę w dawkach podzielonych.
Działania niepożądane:
- niestrawność, ból brzucha, nudności, bóle głowy, pokrzywka, świąd.
- biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki.
Interakcje:
Nie należy stosować Ibumu jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym, innymi lekami przeciwbólowymi oraz kortykosteroidami ze względu na zwiększenie ryzyka występowania działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego. Ibuprofen zmniejsza skuteczność działania leków hipotensyjnych i moczopędnych, nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych oraz może wydłużać czas krwawienia u pacjentów leczonych jednocześnie zidowudyną. Długotrwałe stosowanie ibuprofenu z kwasem aceytylosalicylowym, w dawkach kardioprotekcyjnych, może osłabiać przeciwzakrzepowe działanie kwasu acetylosalicylowego.
Uwagi:
Lek należy przechowywać w miejscu chłodnym, suchym i niedostępnym dla dzieci.
Opakowanie: 30 kapsułek
Ibum 30 kapsułek miękkich
Cena:
31.70 zł
Do koszyka
Opis produktu
Ibum kapsułki miękkie 30 kapsułekSkład:
1 kapsułka zawiera: Ibuprofen (Ibuprofenum) - 200 mg
Działanie:
Preparat działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.
Wskazania:
Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego:
- bóle głowy (w tym także migreny)
- bóle zębów
- bóle mięśniowe, stawowe i kostne
- bóle po urazach
- nerwobóle
- bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie
Bolesne miesiączkowanie
Stany gorączkowe różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych)
Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na ibuprofen lub którykolwiek ze składników produktu leczniczego
- choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynna lub w wywiadzie, perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ
- ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca
- nie stosować u osób, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) występowały w przeszłości jakiekolwiek objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej
- III trymestr ciąży
- nie stosować ibuprofenu jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym inhibitorami COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych)
- skaza krwotoczna
Dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 - 2 kapsułek Ibumu co 4 - 6 h. Maksymalnie 6 kapsułek na dobę w dawkach podzielonych.
Działania niepożądane:
- niestrawność, ból brzucha, nudności, bóle głowy, pokrzywka, świąd.
- biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki.
Interakcje:
Nie należy stosować Ibumu jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym, innymi lekami przeciwbólowymi oraz kortykosteroidami ze względu na zwiększenie ryzyka występowania działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego. Ibuprofen zmniejsza skuteczność działania leków hipotensyjnych i moczopędnych, nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych oraz może wydłużać czas krwawienia u pacjentów leczonych jednocześnie zidowudyną. Długotrwałe stosowanie ibuprofenu z kwasem aceytylosalicylowym, w dawkach kardioprotekcyjnych, może osłabiać przeciwzakrzepowe działanie kwasu acetylosalicylowego.
Uwagi:
Lek należy przechowywać w miejscu chłodnym, suchym i niedostępnym dla dzieci.
Opakowanie: 30 kapsułek