Regulamin

 

 

Sprzedający

1. Apteka internetowa działająca pod adresem www.apteka-sawa.pl prowadzona jest przez Solofarm Sakowicz spółka jawna z siedzibą w Warszawie przy ulicy Chmielnej 27/31, wpisana do rejestru przedsiębiorców KRS w Sądzie Rejonowym dla M. St. Warszawy w Warszawie pod numerem pod numerem 0000355083, posiadająca NIP: 5252478301 zwana dalej Apteką
2. Solofarm Sakowicz sp. j. posiada zezwolenie na prowadzenie apteki Apteka Sawa wydane przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Warszawie z dnia 09.09 2010 r. z numerem WIF.WA.4100/73/10.

Warunki ogólne

3. Wszystkie produkty sprzedawane w aptece internetowej są dopuszczone do obrotu na terytorium RP, oraz posiadają wymagane oznaczenia zgodne z przepisami prawa.
4. Wszystkie ceny towarów znajdujących się w aptece internetowej zawierają podatek VAT (są cenami brutto) oraz są podane w złotych polskich.
5. Apteka internetowa oferuje wyłącznie leki dostępne bez recepty (OTC).
6. Dane osobowe osób zamawiających poprzez stronę apteka-sawa.pl będę wykorzystywane w celu prawidłowego zrealizowania zamówienia. Jeżeli klient wyraził zgodę na newsletter, apteka może użyć tych danych do wysłania informacji handlowych. Każdy klient który złożył zamówienie za pośrednictwem apteki-sawa.pl ma prawo do wglądu oraz do usunięcia swoich danych. Apteka nie przekazuje danych osobowych swoich klientów innym podmiotom. Administratorem danych jest Solofarm Sakowicz Sp.J. 00-021 Warszawa ul Chmielna 27/31 
6a. Apteka SAWA uczestniczy w programie "Zaufane Opinie". W ramach programu prowadzonego przez Grupę Allegro Sp. z o.o. będą wysyłane do Zamawiającego za pośrednictwem poczty elektronicznej ankiety służące badaniu opinii Zamawiającego na temat transakcji przeprowadzonej pomiędzy zamawiającym a Apteką, oraz na publikację opinii w serwisie Ceneo.pl.
6b. Zamawiający dobrowolnie wyraża zgodę na przekazanie danych osobowych, również adresu e-mail Grupie Allegro oraz przetwarzanie tych danych wyłącznie w celu wypełnienia ankiety.
7. Złożenie zamówienia za pośrednictwem strony www.apteka-sawa.pl jest jednoznaczne z zaakceptowaniem postanowień tego regulaminu.
8. Informacje zawarte na stronie www.apteka-sawa.pl mają charakter wyłącznie informacyjny oraz nie mogą być traktowane jako porady medyczne.
8a. Apteka nie prowadzi sprzedaży hurtowej (za sprzedaż hurtową uważa się sprzedaż powyżej 5 sztuk jednego rodzaju produktu).

Składanie i realizacja zamówień.

9. Zamówienia za pośrednictwem www.apteka-sawa.pl można dokonywać 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Zamówienia złożone po godzinie 17.00, w soboty, niedziele i dni wolne od pracy rozpatrywane będą następnego dnia roboczego.
10. Za moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży uważa się moment wyduku paragonu fiskalnego przez Aptekę.
11. Realizacja zamówienia rozpoczyna się:

  • w przypadku przedpłaty, w momencie otrzymania kwoty na konto apteki.
  • w przypadku przesyłki za pobraniem w chwili potwierdzenia zamówienia.


12. Zamówienie zostanie zrealizowane tylko po prawidłowym wypełnieniu formularza zamówienia zawierającego dane niezbędne do prawidłowego przesłania produktów.
13. Osoba składająca zamówienie zostanie powiadomiona poprzez wiadomość e-mail na adres wskazany w formularzu zamówienia o przyjęciu zamówienia do realizacji.
14. Nieprawidłowo wypełnione formularze nie będą rozpatrywane.
15. Zakupione towary będą dostarczone pod adres wskazany w formularzu zamówienia.
16. Apteka zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji zamówienia w następujących przypadkach:
- braku zamówionego towaru w magazynie firmy, w ilości okreśonej przez zamawiającego, niemożliwości zrealizowania zamówienia wynikające z winy osób trzecich ( np. hurtowni, dystrybutora lub producenta).
- wycofania lub usunięcia ze sprzedaży produktu na teranie RP.

Zamówienia nie opłacone w ciągu 5 dni od daty złożenia zamówienia zostaną anulowane.

17. W przypadku zamówień niezrealizowanych z winy Nabywcy, w szczególności nieuzasadnionej odmowy odbioru zamówionego towaru, podania błędnego adresu, Sprzedawca zastrzega sobie prawo do obciążenia Nabywcy kosztami poniesionymi w związku z realizacją zamówienia, a w przypadku produktów, których sprzedaż po nieudanej próbie dostarczenia jest niemożliwa również kosztami tych produktów.

18. Zamawiający posiada możliwość wyboru sposobu płatności zgodnie ze wskazaniami zawartymi w formularzu zamówienia.

19. Zamawiający może otrzymać fakturę VAT po wybraniu takiej opcji w formularzu zamówienia.

20. Koszty przesyłki ponosi Zamawiający.

21. Apteka akceptuje następujęce formy płatności :

- Przedpłata przelewem na konto z podaniem nr. zamówienia.
- Przelew za pośrednictwem Przelewy24
- Płatność za pobraniem kurierowi w momencie dostawy zamówienia.

22. Możliwy jest odbiór osobisty zamówienia w:

Aptece Sawa w Warszawie przy ul. Chmielnej 27/31 w godz. pn.-pt. 8.00-21.00, sob. 10.00-18.00.

Aptece Sawa w Warszawie przy ul Wrocławskiej 25 w godz. pon. pt. 8.00-21.00, sob 8.00-16.00

Aptece Kolorowa w Warszawie przy ul. Kolorowej 19 lok. 137 w godz. pn.-pt. 8.00-22.00, sob. 8.00-20.00 niedz. 9.00-17.00.

Odbiór osobisty możliwy jest dopiero po otrzymaniu powiadomienia e-mailem od apteki o zrealizowaniu zamówienia i jedynie po uprzednim opłaceniu zamówienia przelewem.


23. Apteka nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane wadliwą pracą firmy kurierskiej.


W przypadku niedostępności zamawianego towaru w hurtowniach zamówienie może zostać anulowane!

Koszty dostawy.

24. Przesyłki realizowane są wyłącznie na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.
25. Szacunkowe koszty doręczeń zamówień są następujce:
 
Poczta Polska Kurier 48 Odbiór w punkcie przesyłka do 10 kg
 - kwota zamówienia do 150 zł, cena: 11,99 zł
 - kwota zamówienia powyżej 150 zł - koszt wysyłki pokrywany przez aptekę.

Kurier INPOST przesyłka do 10 kg: 
  - kwota zamówienia do 150 zł, cena: 15,99 zł + 2 zł przy płatności za pobraniem.
  - kwota zamówienia powyżej 150 zł - cena : 13,99zł, paczka pobraniowa 15,99 zł


26. Dla przesyłek o masie przekraczającej podane wyżej wartości koszt doręczenia ustalany jest indywidualnie zależnie od wagi przesyłki. Nasz personel skontaktuje się z Państwem w celu ustalenia kosztów takiej przesyłki.

Czas realizacji.

27. Termin otrzymania paczki = czas sprowadzenia produktu do apteki + czas realizacji zamówienia + czas dostarczenia przesyłki przez pracownika Poczty Polskiej lub Kuriera

- Czas sprowadzenia produkty - większość produktów oferowanych za pośrednictwem apteki internetowej jest w na stanie magazynowym apteki. W przypadku braku towaru w magazynie lub niewystarczającej jego ilości, czas sprowadzenia produktu do apteki może wynieść do trzech dni roboczych.

- Czas dostarczenia przesyłek wynosi:

- Kurier 48 Odbiór w puncie - dwa dni robocze

- Kurier INPOST zazwyczaj 24 godziny od nadania

- Czas realizacji zamówienia wynosi do pięciu dni roboczych licząc od dnia przyjęcia zamówienia.


Reklamacje i zwroty.

28. Klient jest zobowiązany przy odbiorze zamówienia do sprawdzenia opakowania przesyłki w obecności doręczyciela. Jeżeli opakowanie jest uszkodzone lub nosi ślady otwierania należy nie przyjmować przesyłki i sporządzić protokół szkody.
29. Po uiszczeniu opłaty zamawiający powinien również sprawdzić czy zawartość przesyłki jest zgodna z zamówieniem i czy towar jest nieuszkodzony.
30. Produkty lecznicze i wyroby medyczne nie podlegają wymianie ani zwrotowi. Zwrot towaru możliwy jest wyłącznie z powodu wady jakościowej lub błędnego jego wydania (zgodnie z prawem farmaceutycznym Dz. U. z 2008 r. Nr.45. poz. 271.). W związku z tym pacjentowi nie przysługuje prawo do ich zwrotu bez podanie przyczyny.
31. Zwrot niewłaściwie wydanych produktów leczniczych lub wyrobów medycznych możliwy jest jedynie w oryginalnym, zamkniętym fabrycznie i nienaruszonym opakowaniu.
32. Reklamacje są rozpatrywane indywidualnie. Przed wysłaniem reklamacji lub odstąpienia od umowy należy najpierw wysłać wiadomość na adres biuro@apteka-sawa.pl lub skontaktować się telefonicznie pod numer 730414240
33. Zwrot produktów nie objętych Prawem Farmaceutycznym oraz odstąpienie od umowy możliwe jest w terminie 14 dni od dnia dostawy. Odsyłany towar musi być w stanie nienaruszonym ( oryginalne opakowanie, brak śladów użytkowania). Podstawą do rozpatrzenia reklamacji lub zwrotu jest przesłanie z towarem faktury lub paragonu.
34. Koszty zwrotu produktu ponosi Zamawiający. Sprzedający zwróci kupującemu koszty zwrotu towaru, jeśli konsument wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez przedsiębiorcę, przedsiębiorca nie jest zobowiązany do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.
35. Reklamacje będą rozpatrywane w terminie 7 dni roboczych od otrzymania reklamowanego produktu. W przypadku uznania reklamacji nastąpi wymiana towaru lub zwrot zapłaconej kwoty na nr. konta bankowego podany przez Kupującego w ciągu 3 dni roboczych od dnia rozpatrzenia reklamacji.
36. Apteka nie przyjmuje paczek wysłanych za pobraniem.
37. W przypadku istotnych rozbieżności pomiędzy aktualną ofertą Apteki a prezentacją produktów na stronie www.apteka-sawa.pl Kupujący zostanie o tym fakcie powiadomiony telefonicznie lub drogą mailową. Informacje o produktach na stronie internetowej nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń wobec Sprzedającego.
38. Zdjęcia produktów mogą różnić się od oferowanych w sprzedaży w związku z wprowadzeniem nowych opakowań, zmian ilościowych zawartości oraz innych okoliczności niezależnych od apteki. Zdjęcia towarów umieszczone na stronie apteki mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą się różnić od wyglądu towaru. Różnice w wyglądzie opakowania lub produktu, pomiędzy produktem na zdjęciu, a dostarczonym Kupującemu nie mogą być podstawą do reklamacji.

Postanowienia końcowe.

39. Przed użyciem zamówionego produktu zapoznaj się z ulotką informacyjną, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania lub skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.
40. Akceptacja regulaminu oznacza jesdnocześnie akceptację polityki prywantości, która stanowi integralną częśc regulaminu.   
41. Apteka nie ponosi odpowiedzialności za niewłaściwe użycie produktów lub leków zakupionych w aptece-sawa.pl.
42. Oferty promocyjne są ograniczone ilościowo i czasowo.
43. W sprawach nieuregulowanych w powyższym regulaminie stosuje się odpowiednie przepisy kodeksu cywilnego oraz prawa farmaceutycznego.

Dane Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Farmaceutycznej:

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny

03-707 Warszawa
ul. Floriańska 10
tel.fax: 22 629 52 53
tel.: 22 628 28 60
tel.: 22 628 24 09

e-mail wif@wif.waw.pl