Saridon 10 tabletek
Do koszyka 19.36 zł
Saridon 10 tabletek
Opis:
Stosowany w bólach głowy, zębów, mięśni, reumatycznych, bólach po zabiegach chirurgicznych, bolesnym miesiączkowaniu, bólu i gorączce w przebiegu przeziębienia lub grypy.
SUBSTANCJA 1 tabl. zawiera: 0,25 g paracetamolu, 0,15 g propyfenazonu, 0,05 g kofeiny
Działanie:
Preparat złożony o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym
Wskazania i dawkowanie:
Bóle głowy, zębów, mięśni, reumatyczne, bóle po zabiegach chirurgicznych, bolesne miesiączkowanie, ból i gorączka w przebiegu przeziębienia lub grypy. Doustnie, popić dużą ilością płynu. Dorośli. 1–2 tabl. do 3 ×/d. Dzieci 12.–16. rż. 1 tabl. do 3 ×/d.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na paracetamol, kwas acetylosalicylowy, kofeinę, pochodne pirazolonu, fenylobutazon lub którykolwiek składnik preparatu, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, choroba alkoholowa, ostra porfiria wątrobowa, wrodzony niedobór dehydrogenanzy glukozo-6-fosforanowej. Nie stosować u dzieci do 12. rż. Nie stosować w ciąży ani w okresie karmienia piersią.
Ostrzeżenia:
Bez zalecenia lekarza nie stosować dłużej niż 7 dni. Aby uniknąć przedawkowania należy sprawdzić czy inne przyjmowane preparaty nie zawierają paracetamolu. Nie należy przekraczać zalecanych dawek. Szczególną ostrożność należy zachować stosując lek u chorych na astmę, z przewlekłym nieżytem nosa, przewlekłą pokrzywką, nadwrażliwych na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, ze względu na ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych i wstrząsu anafilaktycznego. Należy zachować ostrożność u osób z upośledzeniem czynności wątroby lub nerek, zespołem Gilberta (łagodna żółtaczka spowodowana niedoborem pewnego enzymu), zaburzeniami hemopoezy a także u chorych na chorobę alkoholową lub stosujących leki indukujące enzymy wątrobowe. U tych osób może być konieczne zmniejszenie dawki lub czasu leczenia. W okresie leczenia nie spożywać alkoholu ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby występuje u osób głodzonych i regularnie spożywających alkohol. Długotrwałe przyjmowanie środków przeciwbólowych zawierających paracetamol może w rzadkich przypadkach spowodować nieodwracalną niewydolność nerek. Długotrwałe stosowanie środków przeciwbólowych do leczenia bólu głowy może prowadzić do przewlekłego bólu głowy. W dawkach terapeutycznych lek nie powoduje upośledzenia zdolności kierowania pojazdami mechanicznymi.
Interakcje:
Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach. Paracetamol nasila działanie leków przeciwzakrzepowych takich jak warfaryna, pochodne kumaryny. Nie stosować z inhibitorami MAO ani w okresie 14 dni od zakończenia leczenia tymi preparatami ze względu na możliwość wystąpienia stanu pobudzenia i wysokiej gorączki. Stosowanie leków zwiększających metabolizm wątrobowy takich jak: ryfampicyna, leki przeciwpadaczkowe (fenobarbital, fenytoina, karbamazepina), niektóre leki nasenne lub spożywanie alkoholu może spowodować toksyczne uszkodzenia wątroby, nawet podczas stosowania zalecanych dawek paracetamolu. Stosowanie paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek. Paracetamol nasila toksyczne działanie zydowudyny i chloramfenikolu. Należy zachować ostrożność stosując: leki działające uspokajająco (barbiturany i leki przeciwhistaminowe), benzodiazepiny, leki sympatykomimetyczne (np. efedryna), tyroksynę, teofilinę, doustne środki antykoncepcyjne, cymetydynę, disulfiram. W przypadku stosowania któregokolwiek z powyżej wymienionych leków należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu. Metoklopramid przyspiesza wchłanianie paracetamolu, a leki spowalniające opróżnianie żołądka (np. propantelina) opóźniają jego wchłanianie, a zatem wystąpienie działania przeciwbólowego.
Działania niepożądane:
Mogą wystąpić: nudności, wymioty, bóle głowy, zaburzenia snu, drżenia mięśniowe, zaburzenie czynności wątroby i/lub nerek, świąd, pokrzywka, wysypka, rumień, obrzęk naczynioruchowy. Bardzo rzadko: zagrażający życiu wstrząs anafilaktyczny, małopłytkowość, agranulocytoza, pancytopenia (niedobór wszystkich elementów morfotycznych krwi tj. krwinek czerwonych, białych i płytek krwi), leukopenia (zmniejszenie liczby białych krwinek).
Opis:
Stosowany w bólach głowy, zębów, mięśni, reumatycznych, bólach po zabiegach chirurgicznych, bolesnym miesiączkowaniu, bólu i gorączce w przebiegu przeziębienia lub grypy.
SUBSTANCJA 1 tabl. zawiera: 0,25 g paracetamolu, 0,15 g propyfenazonu, 0,05 g kofeiny
Działanie:
Preparat złożony o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym
Wskazania i dawkowanie:
Bóle głowy, zębów, mięśni, reumatyczne, bóle po zabiegach chirurgicznych, bolesne miesiączkowanie, ból i gorączka w przebiegu przeziębienia lub grypy. Doustnie, popić dużą ilością płynu. Dorośli. 1–2 tabl. do 3 ×/d. Dzieci 12.–16. rż. 1 tabl. do 3 ×/d.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na paracetamol, kwas acetylosalicylowy, kofeinę, pochodne pirazolonu, fenylobutazon lub którykolwiek składnik preparatu, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, choroba alkoholowa, ostra porfiria wątrobowa, wrodzony niedobór dehydrogenanzy glukozo-6-fosforanowej. Nie stosować u dzieci do 12. rż. Nie stosować w ciąży ani w okresie karmienia piersią.
Ostrzeżenia:
Bez zalecenia lekarza nie stosować dłużej niż 7 dni. Aby uniknąć przedawkowania należy sprawdzić czy inne przyjmowane preparaty nie zawierają paracetamolu. Nie należy przekraczać zalecanych dawek. Szczególną ostrożność należy zachować stosując lek u chorych na astmę, z przewlekłym nieżytem nosa, przewlekłą pokrzywką, nadwrażliwych na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, ze względu na ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych i wstrząsu anafilaktycznego. Należy zachować ostrożność u osób z upośledzeniem czynności wątroby lub nerek, zespołem Gilberta (łagodna żółtaczka spowodowana niedoborem pewnego enzymu), zaburzeniami hemopoezy a także u chorych na chorobę alkoholową lub stosujących leki indukujące enzymy wątrobowe. U tych osób może być konieczne zmniejszenie dawki lub czasu leczenia. W okresie leczenia nie spożywać alkoholu ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby występuje u osób głodzonych i regularnie spożywających alkohol. Długotrwałe przyjmowanie środków przeciwbólowych zawierających paracetamol może w rzadkich przypadkach spowodować nieodwracalną niewydolność nerek. Długotrwałe stosowanie środków przeciwbólowych do leczenia bólu głowy może prowadzić do przewlekłego bólu głowy. W dawkach terapeutycznych lek nie powoduje upośledzenia zdolności kierowania pojazdami mechanicznymi.
Interakcje:
Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach. Paracetamol nasila działanie leków przeciwzakrzepowych takich jak warfaryna, pochodne kumaryny. Nie stosować z inhibitorami MAO ani w okresie 14 dni od zakończenia leczenia tymi preparatami ze względu na możliwość wystąpienia stanu pobudzenia i wysokiej gorączki. Stosowanie leków zwiększających metabolizm wątrobowy takich jak: ryfampicyna, leki przeciwpadaczkowe (fenobarbital, fenytoina, karbamazepina), niektóre leki nasenne lub spożywanie alkoholu może spowodować toksyczne uszkodzenia wątroby, nawet podczas stosowania zalecanych dawek paracetamolu. Stosowanie paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek. Paracetamol nasila toksyczne działanie zydowudyny i chloramfenikolu. Należy zachować ostrożność stosując: leki działające uspokajająco (barbiturany i leki przeciwhistaminowe), benzodiazepiny, leki sympatykomimetyczne (np. efedryna), tyroksynę, teofilinę, doustne środki antykoncepcyjne, cymetydynę, disulfiram. W przypadku stosowania któregokolwiek z powyżej wymienionych leków należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu. Metoklopramid przyspiesza wchłanianie paracetamolu, a leki spowalniające opróżnianie żołądka (np. propantelina) opóźniają jego wchłanianie, a zatem wystąpienie działania przeciwbólowego.
Działania niepożądane:
Mogą wystąpić: nudności, wymioty, bóle głowy, zaburzenia snu, drżenia mięśniowe, zaburzenie czynności wątroby i/lub nerek, świąd, pokrzywka, wysypka, rumień, obrzęk naczynioruchowy. Bardzo rzadko: zagrażający życiu wstrząs anafilaktyczny, małopłytkowość, agranulocytoza, pancytopenia (niedobór wszystkich elementów morfotycznych krwi tj. krwinek czerwonych, białych i płytek krwi), leukopenia (zmniejszenie liczby białych krwinek).
Saridon 10 tabletek
Cena:
19.36 zł
Do koszyka
Opis produktu
Saridon 10 tabletekOpis:
Stosowany w bólach głowy, zębów, mięśni, reumatycznych, bólach po zabiegach chirurgicznych, bolesnym miesiączkowaniu, bólu i gorączce w przebiegu przeziębienia lub grypy.
SUBSTANCJA 1 tabl. zawiera: 0,25 g paracetamolu, 0,15 g propyfenazonu, 0,05 g kofeiny
Działanie:
Preparat złożony o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym
Wskazania i dawkowanie:
Bóle głowy, zębów, mięśni, reumatyczne, bóle po zabiegach chirurgicznych, bolesne miesiączkowanie, ból i gorączka w przebiegu przeziębienia lub grypy. Doustnie, popić dużą ilością płynu. Dorośli. 1–2 tabl. do 3 ×/d. Dzieci 12.–16. rż. 1 tabl. do 3 ×/d.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na paracetamol, kwas acetylosalicylowy, kofeinę, pochodne pirazolonu, fenylobutazon lub którykolwiek składnik preparatu, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, choroba alkoholowa, ostra porfiria wątrobowa, wrodzony niedobór dehydrogenanzy glukozo-6-fosforanowej. Nie stosować u dzieci do 12. rż. Nie stosować w ciąży ani w okresie karmienia piersią.
Ostrzeżenia:
Bez zalecenia lekarza nie stosować dłużej niż 7 dni. Aby uniknąć przedawkowania należy sprawdzić czy inne przyjmowane preparaty nie zawierają paracetamolu. Nie należy przekraczać zalecanych dawek. Szczególną ostrożność należy zachować stosując lek u chorych na astmę, z przewlekłym nieżytem nosa, przewlekłą pokrzywką, nadwrażliwych na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, ze względu na ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych i wstrząsu anafilaktycznego. Należy zachować ostrożność u osób z upośledzeniem czynności wątroby lub nerek, zespołem Gilberta (łagodna żółtaczka spowodowana niedoborem pewnego enzymu), zaburzeniami hemopoezy a także u chorych na chorobę alkoholową lub stosujących leki indukujące enzymy wątrobowe. U tych osób może być konieczne zmniejszenie dawki lub czasu leczenia. W okresie leczenia nie spożywać alkoholu ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby występuje u osób głodzonych i regularnie spożywających alkohol. Długotrwałe przyjmowanie środków przeciwbólowych zawierających paracetamol może w rzadkich przypadkach spowodować nieodwracalną niewydolność nerek. Długotrwałe stosowanie środków przeciwbólowych do leczenia bólu głowy może prowadzić do przewlekłego bólu głowy. W dawkach terapeutycznych lek nie powoduje upośledzenia zdolności kierowania pojazdami mechanicznymi.
Interakcje:
Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach. Paracetamol nasila działanie leków przeciwzakrzepowych takich jak warfaryna, pochodne kumaryny. Nie stosować z inhibitorami MAO ani w okresie 14 dni od zakończenia leczenia tymi preparatami ze względu na możliwość wystąpienia stanu pobudzenia i wysokiej gorączki. Stosowanie leków zwiększających metabolizm wątrobowy takich jak: ryfampicyna, leki przeciwpadaczkowe (fenobarbital, fenytoina, karbamazepina), niektóre leki nasenne lub spożywanie alkoholu może spowodować toksyczne uszkodzenia wątroby, nawet podczas stosowania zalecanych dawek paracetamolu. Stosowanie paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek. Paracetamol nasila toksyczne działanie zydowudyny i chloramfenikolu. Należy zachować ostrożność stosując: leki działające uspokajająco (barbiturany i leki przeciwhistaminowe), benzodiazepiny, leki sympatykomimetyczne (np. efedryna), tyroksynę, teofilinę, doustne środki antykoncepcyjne, cymetydynę, disulfiram. W przypadku stosowania któregokolwiek z powyżej wymienionych leków należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu. Metoklopramid przyspiesza wchłanianie paracetamolu, a leki spowalniające opróżnianie żołądka (np. propantelina) opóźniają jego wchłanianie, a zatem wystąpienie działania przeciwbólowego.
Działania niepożądane:
Mogą wystąpić: nudności, wymioty, bóle głowy, zaburzenia snu, drżenia mięśniowe, zaburzenie czynności wątroby i/lub nerek, świąd, pokrzywka, wysypka, rumień, obrzęk naczynioruchowy. Bardzo rzadko: zagrażający życiu wstrząs anafilaktyczny, małopłytkowość, agranulocytoza, pancytopenia (niedobór wszystkich elementów morfotycznych krwi tj. krwinek czerwonych, białych i płytek krwi), leukopenia (zmniejszenie liczby białych krwinek).